Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

O nas

Cele działalności

Dodano .

Celem działalności naszego Towarzystwa jest upowszechnianie kultury fizycznej "Dla Każdego", niezależnie od wieku, płci i statusu materialnego oraz stwarzanie szerokim rzeszom społeczeństwa warunków do systematycznego uczestnictwa w sporcie, rekreacji i turystyce.

Efektem naszych działań jest widoczny wzrost świadomości i poziomu wiedzy na temat znaczenia aktywności ruchowej w warunkach stworzonych przez współczesną cywilizację.

Mimo różnych trudności zajmujemy znaczące miejsce pośród stowarzyszeń upowszechniających kulturę fizyczną w Polsce. Jest to zasługa działaczy, ich otwartości na zmieniające się warunki i potrzeby społeczne, ich zaradności i zaangażowania. Oferta TKKF jest bogata i dostępna dla wszystkich.

ChTKKF - oferty dla każdego

Dodano .

Rozmowa z Panią Prezes Wiesławą Saganek
Zakończyły się rozgrywki ligi TKKFu, a już przed chełmskim Towarzystwem nowe wyzwania. Już niebawem przygotowania do Sportowego turnieju Miast i Gmin, rozpoczyna się także wiosenny cykl Czwartków Lekkoatletycznych. Trwają zajęcia Ośrodka Terapii Ruchowej, sekcji ćwiczebnej osób niepełnosprawnych, pływackiego Klubu Masters, a także gimnastyki korekcyjnej z elementami pływania...

50 - lecie TKKF

Dodano .

W Chełmie obchody 50-lecia istnienia Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej zgromadziły wielu znakomitych gości. Na uroczyste spotkanie przybyli: Posłowie na Sejm RP, Członkowie Prezydium Zarządu Głównego TKKF, przedstawiciele władz miasta Chełm, miejscy Radni, przestawiciele chełmskich stowarzyszeń kulturalno-sportowych oraz dyrektorzy placówek kulturalnych, oświatowych i przedsiębiorstw z terenu miasta Chełm.

Historia i działalność TKKF

Dodano .

3 maja 1957 r., Krajowa Konferencja Założycieli, która odbyła się w Warszawie, przyjeła uchwałę o powołaniu do życia Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. Założycielami TKKF były stowarzyszenia sportowe: AZS, LZS, "START". Konferencja zatwierdziła statut TKKF, jako stowarzyszenia zrzeszającego ogniska TKKF z terenu kraju, ustaliła zasady powoływania instancji wojewódzkich i tworzenia ognisk terenowych, wybrała tymczasowy Zarząd Główny TKKF

chelmministermarszalkfederacjaczwartkitafisa'zgtkkfpowiatmosirmpecmpgkprrosclip,